Ivf-site.nl, alles over ivf, iui en icsi behandelingen!


[Dinsdag 9 juni '26 - 21:57]

Ga naar de indexpagina  Forum index Ga naar de actieve topics  Actieve topics
Zoeken op het ivf-site forum  Zoeken







Ga naar beneden


Index / Ziekenhuizen / HELP: Welke arts werkt -wel- mee aan verbeteren zaadkwaliteit?
carol73
Masterfull
Online!

Door carol73 - Donderdag 17 juni 2010, 02:07

Hoi allemaal,

Voor de zekerheid open ik nog een apart topic over dit onderwerp.

Mijn hub en ik hebben dus icsi ondergaan wegens zijn slechte zaadkwaliteit. Nu willen we voor de volgende poging het onderste uit de kan halen, dus wat we er zelf aan kunnen doen om e.e.a. te verbeteren in te zetten.

Wat ik graag wil weten is of er mensen zijn die ervaring hebben met het gebruik van medicatie.

Wat heb je moeten gebruiken?
Zijn er artsen die medicatie voorschrijven en waar kan ik die vinden?

Ik las nl. op internet bij fertiliteit.info dat menopur de zaadkwaliteit verbetert, maar ja. Vind dan nog maar eens een arts die daaraan wil meewerken, vandaar dat ik jullie hulp inroep om daar een antwoord op te krijgen.

Mijn eigen fertiliteitsarts veegde onze vraag gewoon van tafel, dus dat was voor mij zo'n beetje de laatste druppel waardoor ik me er niet goed bij voel om daar nog eens een tweede poging te doen. Ook al is het voor de rest een aardig mens.

Ik weet van mezelf dat ik later spijt krijg als ik dit niet eerst heb uitgezocht. En ik las dat er onder jullie mannen ook mannen waren waarbij eea aanzienlijk was verbeterd, en dat geeft mij hoop!

Groetjes Carol


  __________
38 jr, getrouwd 2005, kinderwens sinds 2005, spontane zwangerschap 2007 wonder volgens huisarts, 1 zoon geboren, 1e icsi april 2010 (1 bevruchting, geen cryo´s) mislukt. 2e icsi nov/dec 2011 mislukt want 1 bevruchting was niet goed genoeg voor tp.
brendasmurf
Ivf-site Queen !


Door brendasmurf - Donderdag 17 juni 2010, 07:53

ik geloof dat geen arts dit doet...(anders zouden ze dat toch gewoon geven lijkt me .hoeven we ook niet punctie ect te ondergaan)
maar mijn man heeft ook slecht kwaliteit zaad . hij slikt voor dat we beginnen vitaminen c en foliumzuur en omga 1 2 3.

we hebben nu 2 gezonde zoons :D

sucses brenda


  __________
28 jaar,trotse moeder van Jesse geboren op 21-1-2008 na 3ICSi's en Sem geboren op 13-11-2009 na 1x ICSI, weer zwanger van nr 3 na 1x ICSI! www.familievdhoek.nl
Desi
Awesome
Online!

Door Desi - Donderdag 17 juni 2010, 11:05

Hoi Carol

Mijn vriend heeft niet heel slecht , maar slikt uit voorzorg wel zink tbl van kruidvat. Sindsdien is bij zaadcontrole wel verbetering zichtbaar. Ik kan natuurlijk geen garantie geven, maar baat het niet schaad het niet.

gr. Desi


  __________
40 jaar. 3x spontaan zwanger 3 x miskraam (06, 07 en 09). 6 x IUI gehad in 2008. Eerste ivf sept. 08 mislukt. Okt 08 gestart icsi, mislukt. 9 feb. bloeduitslag negatief cryo. Icsi poging 2009 mislukt. Laatste cryopoging afgelopen mei mislukt.
Jippie
Masterfull
Online!

Door Jippie - Donderdag 17 juni 2010, 15:03

Aan de zaadkwaliteit valt niet echt veel te verbeteren. Ik neem aan dat je de standaarddingen al doet: niet roken, geen alcohol, geen strakke kleding dragen, geen warme baden nemen. Verder kan je man extra zink slikken en vitamines.

Medicijnen worden eigenlijk nooit voorgeschreven. Dan zul je eerst moeten uitzoeken waarom jouw man een slechtere zaadkwaliteit heeft. Dit kan genetisch bepaald zijn, er kunnen chromosoomafwijkingen zijn, lichamelijke belemmeringen of afwijkingen (niet ingedaalde testikels, spatader), het kan iets hormonaals zijn. Menopur heeft alleen effect als het iets hormonaals is. Dat zou dan eerst allemaal onderzocht moeten worden en dat wordt niet gedaan. Ik denk dat je vaak ook niet achter de oorzaak komt.

Met ICSI heb je niet heel veel zaadcellen nodig, omdat er maar een paar gebruikt worden. Je hebt met meer zaadcellen niet meer kans. Het gaat erom dat er bevruchting optreedt en er mooie embryo's ontstaan, die doordelen.

Heel veel succes!


  __________
Na 5 jaar en 12 behandelingen (10x IUI, IVF & ICSI) een dochter!
jannie
Ivf-site VIP !


Door jannie - Donderdag 17 juni 2010, 16:35

Voor zover ik weet werkt er niet een arts aan mee.
Ik heb dit ook wel eens gevraagd maar je moet het toch zelf een beetje uitzoeken.
Gr.Jannie


  __________
39 jr.Zoontje 09-10-2001 geboren ZONDER mmm--> 2004 5x IUI--> 2005 2x IVF--> 2006 2x ICSI---> 2007 3e ICSI mislukt-2 cryo's--->niet goed ontdooid---4e ICSI mislukt---nu echt gestopt met behandelingen.
Hoepie
Realy cool
Online!

Door Hoepie - Vrijdag 18 juni 2010, 15:33

Hoi Carol,

Ik heb hier zelf geen ervaring mee, maar ik was net op een site van ene Jac. Zitman. Daar staan heel positieve dingen op met stellen met een kinderwens. Ook met verminderde kwaliteit. Hij heeft hier kruiden voor.
Misschien het proberen waard?

Ik wens je sterkte met alles en hoop dat jullie snel zwanger mogen zijn.



  __________
39 jaar, 11jr. kw., 7 iui allen zonder resultaat, 1e IVF mislukt. Op 190810 begonnen voor de 2e IVF, 05092010 tp gehad, 20092010 mogen we testen!YESSSS WE ZIJN ZWANGER! Uitgerekend 26 mei 2011. Op 15-05-2011 is onze dochter Elin geboren.
missy
Realy cool
Online!

Door missy - Vrijdag 18 juni 2010, 17:08

Is je vriend al eens bij de uroloog geweest?

Die kunnen het een en ander onderzoeken. Bij mijn vriend hadden ze een prostaatontsteking ontdekt, terwijl de gyn. het eigenlijk niet zo nodig vond dat hij onderzocht werd. (en daardoor 3 iui en een ivf beh. mislukte)


  __________
3*iui, 1ste ivf mislukt11-08, 1ste icsi mislukt 06-09, 2de icsi 09-09 Zwanger, 30-5 zoon Cas geboren
Ingrid1980
Awesome
Online!

Door Ingrid1980 - Zaterdag 19 juni 2010, 20:51

Hoi hoi,

Ik denk dat je eerst een heleboel zaken moet uitsluiten, wat hierboven ook al genoemd is.

Mijn partner had/heeft ook een hele slechte zaadkwaliteit. Zo slecht dat we niet eens voor ICSI in aanmerking zouden komen.
We hebben toen zelf maatregelen genomen. Hij heeft geen alcohol meer gedronken tot de behandeling. Hij was al gestopt met roken hiervoor.
Foliumzuur, zink&selenium en vitaminepillen slikte hij.
Of het toeval is, daar zullen we niet achter komen, maar de kwaliteit van z'n zaad was daarna flink verbeterd.
En wat het nou geweest is, blijft gissen.

Succes.


  __________
29 jaar. Zoon Thomas van 29-10-2007. Zwanger geraakt via de 1e ICSI poging. 1e cryo-poging mislukt, 2e cryo-poging afgebroken, 3e cryo-poging gelukt! Zwanger!!!! Op 31-07-2010 is Matthijs geboren. Nu nog 2 cryo's over...
carol73
Masterfull
Online!

Door carol73 - Zaterdag 19 juni 2010, 22:18

hoi meiden,

bedankt voor jullie reacties. idd doen we al die standaarddingen van vitamines/kleding enzo. En komende maandag gaan we de huisarts voor verwijzing naar uroloog vragen, is hij nog niet geweest.

Nou had ik ergens gelezen dat er ook stellen waren die eerst naar de uroloog moesten voor onderzoek (en idd dat sommigen iets "ontdekten") en pas daarna naar de fertiliteitsarts. En een vrouw schreef dat mannelijke onvruchtbaarheid helemaal niet het terrein is van de fertiliteitsarts maar van de uroloog. Nu was er ook iemand die had het over een uroloog die echt helemaal is gespecialiseerd op het terrein van de mannelijke (on)vruchtbaarheid.

Ja, ik denk jullie wonen overal, wie weet dat iemand er is die weet waar ik het over heb?????

Het is makkelijker als we een naam kunnen noemen (voor doorverwijzing) en wie weet is er wel eoa oorzaak (mijn man is ooit geopereerd aan zijn lid, de voorhuid moest toen weg worden gehaald)...

Ik ben zo'n type die het dan allemaal gaat zitten uitpluizen, want niet geschoten altijd mis en ja, nu nog maar 2 pogingen over. Anders ga ik het mezelf later kwalijk nemen van had ik maar....

Dus ik hoop op nog veeeeeeeeeeeel meer reacties, wie weet zit er 1 tussen waar we met z'n allen wat aan hebben!

Groetjes en bedankt Carol.


  __________
38 jr, getrouwd 2005, kinderwens sinds 2005, spontane zwangerschap 2007 wonder volgens huisarts, 1 zoon geboren, 1e icsi april 2010 (1 bevruchting, geen cryo´s) mislukt. 2e icsi nov/dec 2011 mislukt want 1 bevruchting was niet goed genoeg voor tp.
Yola
Godlike
Online!

Door Yola - Zondag 20 juni 2010, 10:12

nog een tip: toevallig was een paar weken geleden een aflevering van 'the truth about food' (sowieso interessante serie om te kijken). In deze aflevering moesten een aantal mannen met slechte zaadkwaliteit elke ochtend een flinke smoothie van vers fruit drinken. Bij een aantal mannen was bij controle de kwaliteit van t zaad erg toegenomen. één koppel was spontaan zwanger... kijk eens hier (spaties weghalen)
http: // www .bbc.co.uk/sn/humanbody/truthaboutfood/sexy/spermrace.shtml
er staan zelfs smoothie recepten bij!
trouwens, mijn vriend heeft ergens een stuk gelezen dat bij vrouwen met een mediterraan dieet de eitjes kwaliteit 50% hoger is. stond geloof ik in de volkskrant.
succes


  __________
41, icsi vanwege testeskanker vriend, 11-8-09 dochter geboren na 2e icsi. Zou een tweede nog kunnen? 1e icsi juni '10 mislukt, 2e icsi aug '10 mislukt, overstap DD, 1 emmy met AH teruggeplaatst, 28-12 testen: zwanger! 14-9-11 zusje geboren! Wat een geluk!
 


ga naar boven


Geregistreerde gebruikers online (0)
Er zijn momenteel geen geregistreerde gebruikers online.