Ivf-site.nl, alles over ivf, iui en icsi behandelingen!


[Dinsdag 9 juni '26 - 20:49]

Ga naar de indexpagina  Forum index Ga naar de actieve topics  Actieve topics
Zoeken op het ivf-site forum  Zoeken







Ga naar beneden


Index / Vragen / verschil tussen lang en kort protocol?
Niobe
Addict
Online!

Door Niobe - Dinsdag 21 juli 2009, 02:00

Dag Lieve mensen,

Ik heb even een vraagje. Ik ben overgestapt naar Dusseldorf en ik heb begrepen dat je daar een korte stimulatieperiode hebt. Tot nu toe ben ik altijd een week voor de verwachtte menstruatie met decapeptyl om een week na mijn menstruatie ook met Gonal-F te beginnen. Ik heb kort iets opgevangen over pil gebruik tijdens de volgende poging en over het middel Menopur. Kan iemand mij vertellen hoe een dergelijke korte stimulatieronde eruit ziet. Wanneer begin je, waarmee begin je, hoe lang gebruik je het ene dan wel het andere middel? Hoe lang zit er tussen de start met de pil, dan wel de Menopur tot aan de eerste echo en de punctie (bij benadering). Maakt het in deze nog uit dat mijn cyclus de laatste maanden nog steeds niet terug is bij mijn normale cyclusduur (normaal 29 dgn, nu elke keer bijna een week later)?
Ik zal met de antwoorden erg geholpen zijn. Ik ben namelijk freelancer en heb een opdracht liggen voor begin september. Met de lange stimulatieronde zou ik weten of ik die opdracht wel of niet zou kunnen uitvoeren, maar nu weet ik niet meer..

Ik ben trouwens een tijd afwezig geweest op deze site. Ik was even zo moe van al het IVF gebeuren.. Ik zal binnenkort even wat oude topics lezen om te zien hoe het jullie is vergaan. Ik hoop in deze berichten veel positieve resultaten te vinden.

Liefs en dikke , Niobe


  __________
na 4 icsipogingen is ons wonder in 2010 geboren, nu op voor brusje 1e cryotp mislukt, 2e cryotp mk met 8,5 week
Lola Lola
Addict


Door Lola Lola - Dinsdag 21 juli 2009, 10:37

Hai Niobe,

Ik heb (in Nederland) zowel het korte als lange protocol doorlopen. Het lange protocol loopt over 2 cycli, waarbij ik in de eerste cyclus de pil heb geslikt en op CD17 ben gestart met Decapeptyl. Op CD24 ben ik toen gestart met Gonal-F. Daarmee ben ik doorgegaan tot die fijne pregnyl injectie. In het korte protocol valt alles in 1 cyclus. Vanaf CD2 prik je dan beide medicijnen.

Mijn lichaam reageerde beter op het lange protocol, daar ben ik nu ook weer mee bezig. Met hopelijk een zwangerschap als resultaat.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt. Veel succes in ieder geval.

Liefs, LL


  __________
40 jr, 2xmiskraam na spontane zwangerschap, 6x IUI, 1ste IVF jan '09->mislukt, 2de IVF apr '09->mislukt, 3de IVF aug '09->mislukt, 4de IVF nov '09->mislukt, febr '10 cryoTP ook niet gelukt.
LouiseSteptoe
Realy cool


2 x gewijzigd
Door LouiseSteptoe - Dinsdag 21 juli 2009, 13:23

~sorry, ik had een reactie over mijn extreem korte protocol zonder agonisten of antagonisten geschreven, maar heb het weggehaald: ik las namelijk over het stukje van de pil heen.~

Heel veel succes en hopelijk is het te combineren. Mij lukte het freelance werk en de IVF niet helemaal omdat het protocol opeens zoveel korter bleek dan ik had verwacht, dus midden in de opdracht had ik al een terugplaatsing en de eerste teleurstelling, -wat niet helemaal de bedoeling was.

Heel veel geluk!!!


  __________
37 jaar, 17 mei start IVF#1. Mislukt. Op naar een cryo-poging http://louisesteptoe.web-log.nl
Jippie
Masterfull
Online!

Door Jippie - Dinsdag 21 juli 2009, 22:56

Ook ik heb zowel het korte als het lange traject gedaan. Tijdens het korte traject heb ik geen pil geslikt, omdat mijn menstruatie opgewekt is met een Primolutkuur (vanwege PCOS). Met zo'n kuur kan je ongesteldheid ook precies gepland worden.

Vervolgens moest ik op cyclusdag 1 met Lucrin beginnen (vergelijkbaar met Deca) en op cyclusdag 2-3 kwam de Puregon erbij. Rond dag 9-10 de eerste fm en de punctie had ik rond cyclusdag 15. Het korte traject beviel me beter dan het lange. Je hoeft minder lang te spuiten en je hebt ook minder last van bijwerkingen.

Succes!


  __________
Na 5 jaar en 12 behandelingen (10x IUI, IVF & ICSI) een dochter!
Pippi
Masterfull
Online!

Door Pippi - Dinsdag 21 juli 2009, 23:36

Ik weet niet of mijn protocol lang of kort is maar ik ben begonnen met 3 weken de pil. Nu moet ik wachten tot stopdag 5 en dan starten met Menopur. 1e FM is dan weer 5 dagen later met misschien de punctie al 2 dagen daarna. In Dusseldorf plaatsen ze al snel, dus na 2 a 3 dagen, terug.

Grtz Pippi


  __________
41 jr, 1e ivf, 2 blasto's -> n zw, 1e cryo, 2 blasto's -> n zw, 2e IVF, 1 morula 2 -> n zw Volgens UMCU UITBEHANDELD. Verder in Düsseldorf, AMH 0,15 3e IVF mislukt Wij stoppen!
Niobe
Addict
Online!

Door Niobe - Woensdag 22 juli 2009, 02:42

Dag Lieve meiden,

Hartelijk dank voor jullie antwoord. Pff.. ik vind het allemaal wel verwarrend hoor Waarom zit er zoveel verschillen tussen de verschillende protocollen?

Lola, ik wil jou heel veel succes toewensen met deze poging. Ik zal voor je duimen

Louise Steptoe, wat vervelend dat het bij jou zo rot is gelopen met de combinatie IVF en freelance werk. Heb je er veel problemen mee gehad? Ikzelf ben onderandere trouwfotograaf (maak verder ook zwangerschapsfoto's en babyfoto's, maar daar kan ik mij nu even niet toe zetten) en ik heb een aanvraag voor een opdracht binnengekregen voor over een aantal weken als ik bezig ben met poging 4. Zit erg te dubben of ik de opdracht moet aannemen. Volgende week heb ik een gesprek in Dusseldorf, hopelijk weet ik dan meer. Ben jij al bezig met je cryopoging? Veel succes voor nu of straks.

Jippie, fijn om van je te horen dat jij met het korte protocol minder last hebt gehad van bijwerkingen. Is er trouwens nog verschil in resultaat tussen het korte protocol en het lange? Waarom kiezen ze voor het een of het ander? En wellicht een domme vraag maar wat houdt PCOS in? En ga jij binnenkort weer beginnen? Kon het even niet uit je onderschrift opmaken. Maar ook voor jou

Pipi, hoe is de laatste echo gegaan? Ik zag gister nl dat je voor een echo moest. Alles goed gegaan? Ik hoop het zo voor je meid! Echt! Op welk moment van de cyclus ben jij trouwens begonnen met de pil? En hoef je dan geen deca te gebruiken? En wat bedoel je met stopdag? Ooohh, wat ben ik een nieuwsgierig aagje

Dikke aan iedereen, Niobe


  __________
na 4 icsipogingen is ons wonder in 2010 geboren, nu op voor brusje 1e cryotp mislukt, 2e cryotp mk met 8,5 week
Niobe
Addict
Online!

Door Niobe - Woensdag 22 juli 2009, 02:45

Oh, vergeet nog wat (daar komtie: nog een vraag ).
Pipi, van de verzekering (Unive, verzekerde 4e poging) begreep ik dat ik een machtiging of zoiets moet hebben voor de verzekering. Kan je die machtiging gewoon aan dokter Scholtes vragen?
Thanx!

Nog een , Niobe


  __________
na 4 icsipogingen is ons wonder in 2010 geboren, nu op voor brusje 1e cryotp mislukt, 2e cryotp mk met 8,5 week
Jippie
Masterfull
Online!

Door Jippie - Woensdag 22 juli 2009, 23:46

Hoi Niobe,

Een machtiging kun je aan je gyn vragen, zij geven je dan een officieel formulier waarop staat met de hoeveelste behandeling je begint, enz. Dit kun je opsturen naar je verzekeraar.

In ons ziekenhuis hanteren ze sinds kort alleen het lange protocol. Met de IVF en ICSI voor onze meid hebben we het korte protocol gedaan. Nu dus verplicht het lange. Het schijnt dat je met het lange traject minder kans hebt op overstimulatie. Aangezien ik dat al twee keer heb gehad, zal ik het korte traject vast niet weer mogen doen.

PCOS betekent dat je standaard veel cystes en follikels in je eierstokken hebt (kralenkrans), maar dat deze door verstoorde hormoonwaardes niet uitgroeien tot een eisprong. Ik heb totaal geen cyclus, ik word uit mezelf misschien maar 2x per jaar ongesteld. Vandaar dat ik meestal een Primolutkuur krijg om mijn menstruatie op te wekken, als we met een behandeling gaan beginnen. Anders valt er niks te plannen en kun je wachten totdat je een ons weegt...

Wij gaan binnen niet al te lange tijd ook weer starten. Ik zit dus nu aan een Primolutkuur. Als ik ongesteld geworden ben, moet ik met de pil beginnen. Op 23 augustus gaat de eerste Lucrin erin en op 4 september komt de Puregon erbij.

Heel erg veel succes met alles!


  __________
Na 5 jaar en 12 behandelingen (10x IUI, IVF & ICSI) een dochter!
LouiseSteptoe
Realy cool


2 x gewijzigd
Door LouiseSteptoe - Vrijdag 24 juli 2009, 18:10

Hi Niobe,

Wat een gedoe he, IVF en freelance werk. Ik kan je uiteraard geen raad geven, maar waarom het bij mij niet echt lekker werkte was omdat ik een heel stressvolle opdracht had die bijna al mijn tijd opslorpte. Had ik een iets minder ellendige opdracht gehad was het wel prima gegaan denk ik. De Menopur gaf me weinig bijwerkingen. Wel een paar keer enorme hoofdpijn en een wat vaag gevoel, maar allemaal te doen nog. -En als je net als ik maar 6 dagen hoeft te spuiten is het zo voorbij.

Heel veel succes, geluk en sterkte!!!


  __________
37 jaar, 17 mei start IVF#1. Mislukt. Op naar een cryo-poging http://louisesteptoe.web-log.nl
 


ga naar boven


Geregistreerde gebruikers online (0)
Er zijn momenteel geen geregistreerde gebruikers online.